deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
VYBRAT REGION

Petr Málek

Webeditor

archiv Petra Málka

Jako malý kluk jsem chtěl být doktorem. Často jsem si na to doma hrával, přičemž moji klientelu pacientů tvořila flotila plyšových medvědů v dětském pokoji. V pozdějším věku mě začalo bavit komunikovat s lidmi a sledovat jejich životní osudy. Napsat o tom knihu bylo zdlouhavé, tak jsem zvolil rychlejší proces, novinařinu. K té jsem utekl z vysoké školy, kde jsem studoval na pedagoga. Dnes vím, že jsem udělal správně.

archiv Petra Málka

V tehdejším Směru v roce 1996 hledali redaktora do týmu, tak jsem se přihlásil. A zůstal jsem tam dodnes. Přes všechny organizační změny a také transformaci pod hlavičku Deníku s přívlastkem Teplický.

archiv Petra Málka

Ustál jsem i zajímavé nabídky do jiných i celostátních médií. Považuji se za patriota a místní komunitní život mi k uspokojení mých novinářských potřeb stačí. Na Teplicku se „všichni“ znají, zdravíme se, potkáváme se, víme o sobě. A to je to, co mě tu drží.

archiv Petra Málka

Deník se postupně vyvíjel. Dnes k běžnému zpravodajskému Deníku, který vychází kromě neděle každý den, patří také speciální příloha, která nese nostalgický název Týdeník Směr. Jsem rád, že jsem byl u zrodu a společně s kolegy se podílíme na jeho vývoji. V posledních letech se zvykám kromě běžného zpravodajství také na rozhovory se zajímavými lidmi, které tu žijí okolo nás a v rámci regionu je představuji. A po 20 letech v Deníku zkouším také komentáře. Nic snadného.

archiv Petra Málka

Pokud to jde, snažím se ve volném čase sportovat. Příliš času na to ale nezbývá. To hlavní, čemu se ve volném čase věnuji, je rodina. S tou se vyřádím a vyčistím si hlavu. Pomáhá mi vždy hodit za hlavu všechny pracovní starosti. Na ty se pokouším nemyslet ani při setkání s přáteli, kde probíráme vše, co se okolo nás děje z jiného, než pracovního úhlu. I když v mé profesi to je vše se vším provázané.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků severních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: