Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Monika Krausová

Redaktorka servisně komunitního centra

archiv Moniky Krausové

Vystudovala jsem češtinu na plzeňské pedagogické fakultě. Poté pár desítek měsíců pomáhala studentům cizincům se zdoláváním úskalí našeho rodného jazyka. Ne jednoho jsem naučila plynně česky. Učení češtiny pro cizince se později stalo spíše okrajovou záležitostí.

Deník / Zdeněk Vaiz

V roce 2017 jsem se přihlásila do výběrového řízení, kdy Plzeňský deník hledal nového kolegu na pozici webeditora. Při úvaze, zda to zkusit, zvítězila zvědavost a touha poznávat neznámé. Jako editor webu, který má na starosti editaci článků a jejich nastavování na weby západočeských deníků, zpracovávání fotek, videí a galerií, hlídání a psaní aktuálních událostí a krimi, obsluhování sociálních sítí, sledování konkurence a mnoho dalšího, jsem pracovala na plný úvazek přibližně dva roky. Poté jsem si po kolegovi postupně převzala povinnosti tzv. komunitních redaktorů. Začala jsem psát články např. o dobrovolných hasičích, historické seriály z obcí, věnovala se projektům s prvňáky. Nyní jsem redaktorkou servisně-komunitního centra, které má na starosti výše uvedené povinnosti včetně několika dalších.

archiv Mirky Tolarové

Na mé práci v redakci mě nejvíce baví nepředvídatelnost, pestrost, komunikace, kontakt a setkávání se se zajímavými lidmi. Navíc s kolegy z redakce trávíme společný čas nejen při pracovních povinnostech, ale čas od času společně zajedeme i ve volných okamžicích na výlet, túru, nebo posedíme u kávy či piva. Naší oblíbenou lokací, kam se rádi vracíme, je nádherná Šumava (na snímku z výletu na jezero Laka).

archiv Moniky Krausové

Volný čas po práci nejraději trávím sportem. Ráda běhám, každý rok se účastním krajského půlmaratonu, sem tam jezdím na kole, hraji frisbee ultimate v jednom z plzeňských amatérských týmů. Oblíbenou činností je pro mě také chůze.

archiv Moniky Krausové

S přáteli ráda výletuji a objevuji dosud nepoznaná, malebná zákoutí našich českých luhů a hájů. Příroda a parta správných lidí mi pomáhá relaxovat a nabírat síly a energii.

archiv Moniky Krausové

Kromě sportu mám blízký vztah také ke zvířatům, psům, kočkám, ale i hlodavcům a dalším živočichům. Úsměv na rtech mi denně způsobuje náš kocour Frankie.

< Předchozí
1 z 6
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků západních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: