Celá akce začala tím, že řidič na kruhovém objezdu v ulici Na Drážce nezvládl řízení svého BMW a v protisměru narazil do projíždějícího automobilu. Bez zastavení poté pokračoval směrem k ulici Věry Junkové.  Kousek za benzinovou stanicí však neušel pozornosti hlídce pardubických strážníků.

„Hlídka se pokusila vozidlo zastavit, ale jeho řidič na opakované výzvy nereagoval, naopak přidal plyn a přímo před strážníky naboural do betonového květináče,“ uvedl mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora s tím, že ani květináč jeho jízdu nezastavil a muž stačil nabourat ještě několik vozidel. Zastavil až v okamžiku, kdy ho náraz otočil do protisměru a odhodil na poslední vůz stojící v protisměru. Tím však jeho extempore neskončilo. Muž totiž odmítal vystoupit z auta a strážníci jej z něj museli dostat pomocí donucovacích prostředků. I poté se choval arogantně a vulgárně urážel strážce pořádku.

„Strážníkům i policistům hrubě nadával a vyhrožoval známostmi se soudci,“ uvedl mluvčí pardubických strážníků. V tu dobu již byla na místě i státní policie a majitelé několika poškozených aut. Ani z toho si však opilý muž, kdy u něj prvotní dechová zkouška prokázala hodnotu 2,18 promile alkoholu, hlavu nedělal. „Navzdory způsobeným škodám, se od kuřáků dožadoval poskytnutí cigarety. Jeden z poškozených pohotově zareagoval: „Nedám vám nic, zničil jste mi auto.“

Zklamaného podezřelého hlídka převezla na „záchytku“, kde se podrobil odběru biologického materiálu a z rozhodnutí lékaře byl propuštěn,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová s tím, že předběžná škoda na automobilech je vyčíslena na 450 tisíc korun.

„Muž navíc na místě přišel o řidičský průkaz a nyní čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až tři roky za mřízemi,“ dodala Eva Maturová