„Nehoda, bohužel, skončila fatálně pro dva dospělé a dvě děti, pravděpodobně šlo o jednu rodinu, která jela autem. Všichni zemřeli na místě,“ sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák. Šlo o muže a ženu ve věku 47 a 32 let a děti staré pět a osm let. 

Vlak se s autem srazil na přejezdu v Hradecké ulici, který je nedaleko železniční zastávky. "Vlak osobní auto tlačil přibližně 300 metrů," řekla policejní mluvčí Ivana Ježková. Osobní Škodu Fabii vlak zcela zdemoloval. "Železniční přejezd je opatřen světelným a zvukovým znamením, které s největší pravděpodobností bylo v chodu," dodala Ježková. 

Policie nařídí soudní pitvu těl všech mrtvých a zajistí vrak vozidla pro jeho případné další zkoumání, konstatovala mluvčí. Škoda byla odhadnuta na 370 tisíckorun, z toho 120 tisíc korun činí škody na vlaku a 250 tisíc korun na autě.

Provoz na trati byl několik hodin zastaven. České dráhy pro dopravu v úseku mezi Hradcem Králové a Jaroměří zajistily náhradní autobusovou dopravu. Několik regionálních vlaků České dráhy odřekly.

Událost vyšetřuje Drážní inspekce

"Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací bez závor," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Příčiny a okolnosti nehody zjišťovali inspektoři na místě nehody. Zabývali se mimo jiné tím, zda bylo světelné signalizační zařízení na přejezdu funkční.

"Dle prvotního šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti," uvedl večer Drápal. Dechová zkouška na alkohol u strojvedoucího vlaku byla podle Ježkové negativní.

Ve vlaku cestovalo asi 80 lidí, nikomu se nic nestalo. Hasiči na místo nehody vyslali evakuační autobus, který cestující z vlaku odvezl do Hradce Králové. Někteří lidé z vlaku si převoz zajistili sami.

Na místo dorazili hasiči z Jaroměře a drážní hasiči Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Při vyproštění osobního vozu pomáhali na žádost drážních hasičů i krajští hasiči. Z centrální hradecké stanice vyslali do Černožic speciální technický kontejner určený pro tento typ zásahů.