Nehoda si také vyžádala delší uzavření frekventované komunikace mezi Čelákovicemi a městysem Lázně Toušeň. Vliv alkoholu u řidiče policisté na místě vyloučili dechovou zkouškou, informovala Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

„Veškeré příčiny a okolnosti jsou nyní předmětem šetření dopravních policistů,“ uvedla dále Hašlová. S tím, že kriminalisté žádají o pomoc veřejnost. Hledají svědky tragické události. „Ti, kteří projížděli místem v době dopravní nehody, případně měli ve vozidlech kamery se záznamem nebo stáli na autobusové zastávce, prosím, zkontaktujte telefonicky kriminalisty z Brandýsa nad Labem,“ vyzývá policistka všechny, kteří byli v dané době na místě – a mohli by tak přispět svými postřehy; třeba i zdánlivou maličkostí.

Obzvlášť rádi by policisté hovořili s řidičem stříbřité audiny, který na místě nehody pomáhal; jeho svědectví považují za mimořádně důležité. „Dle prvotních informací poskytoval u nehody první pomoc řidič autobusu nebo dodávky, jehož svědectví by také policistům pomohlo při vyšetřování,“ doplnila ještě Hašlová. Svědci mohou zavolat na telefonní číslo 974 881 724 či se ozvat prostřednictvím linky 158; lze také využít e-mailovou schránku pov.ook@pcr.cz.

Zdroj: Youtube

Hašlová dále upozorňuje, že v zimním mrazivém počasí by řidiči před jízdou neměli podcenit řádné očištění oken na voze od námrazy a sněhu. „Zároveň připomínáme důležitost používání reflexních prvků u chodců či cyklistů za snížené viditelnosti, a to nejen mimo obec. Používáním bezpečnostních prvků chráníme především své zdraví a své životy,“ obrátila se k těm nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu.