Provoz na českých dálnicích byl dnes odpoledne většinou plynulý. Kolony se podle serveru Ředitelství silnic a dálnic DopravníInfo.cz tvořily jako obvykle hlavně v úsecích D1, které jsou zúženy kvůli opravám.

Velký kus kartonu letící z kamionu v pátek odpoledne těsně minul policistu jedoucího na motorce po dálnici D1.
Nebezpečná situace na D1: Kus kartonu těsně minul policistu na motorce

Obě tragické nehody z konce letošních prázdnin se staly v pátek. U Hostína u Vojkovic na Mělnicku zemřela řidička osobního auta po nárazu do stromu a v Návsí na Frýdecko-Místecku zemřel chodec, kterého při couvání srazilo nákladní auto. Loni zemřeli na konci prázdnin, také od pátku do neděle, tři lidé. Tehdy ale začínal na rozdíl od letoška školní rok hned v pondělí a letos se také možná méně lidí vrací z dovolených v cizině vzhledem k omezenému cestování kvůli pandemii koronaviru.

Policie naplánovala na konec letošních prázdnin, a to už od čtvrtka až do dneška, akci zaměřenou na bezpečnost v dopravě. Policisté uváděli, že se soustředí mimo jiné na dodržování povolené rychlosti a zákazu pití alkoholu, používání bezpečnostních pásů a telefonování za jízdy. Výsledky akce zatím nejsou známy.

Ilustrační foto.
Opilý řidič kamionu s návěsem havaroval mezi Pelhřimovem a Humpolcem