Pravděpodobně z devatenáctého poschodí jednoho z nejvyšších panelových domů v republice v pátek kolem třetí hodiny odpoledne spadl patnáctiletý chlapec. „Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla mluvčí policie Eva Kropáčová. Jednalo se o ubytovnu Kupa v Kupeckého ulici v Praze 4 na Jižním Městě.

Nalezená zbraň.
Muži nalezli při vyklízení bytu malorážkovou zbraň. Dva se jí dokázali zranit

„Na místě zasahovala záchranářská posádka, lékař i inspektor. Mladíka ve věku 15 let jsme uvedli do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili dle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii,“ sdělili na své twitterovém účtu pražští záchranáři.

Na místě neštěstí zasahovali záchranáři, hasiči i policisté. Příčiny chlapcova pádu i veškeré okolnosti případu v současné chvíli šetří policie.

K události se nechce zatím vyjadřovat ani ministerstvo vnitra, kterému budova patří. Bez odpovědi tak zůstala otázka Deníku, jak se do domu sloužícímu k bydlení například policistů a hasičů dostal 15letý chlapec a zda vnitro umožňuje v budově ubytování lidem mimo ministerstvo a podřízené organizace. "Celá událost je aktuálně předmětem vyšetřování, proto v tuto chvíli nemůžeme poskytovat podrobnější informace," odpověděla pracovnice tiskového odboru ministerstva Hana Malá.

Hledaný Jiří Jonáš z Prahy.
Ani v „podmínce“ si nedal pokoj. Muže s hákovým křížem na paži hledá policie

Takzvaná dvojčata byla postavena na začátku 80. let 20. století jako sídlo národního podniku Stavby silnic a železnic. Vyšší z věží měří 81 metrů a má 23 pater. Druhá má pater 19. Po Listopadu 1989 se z domů stal hotel a dnes je ubytovnou Bytové správy ministerstva vnitra.