„K dopravní nehodě nákladního automobilu, který se převrátil na bok a částečně poškodil osobní automobil, vyjely jednotky HZS Mladá Boleslav a HZSP Škoda Auto. Dálnice ve směru do Prahy je uzavřena, ve směru na Turnov se jezdí jedním pruhem. Na místě dochází k úniku pohonných hmot z nádrže kamionu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn,“ uvedla v pátek odpoledne mluvčí Středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

V opačném směru, tedy na Liberec, byla doprava také ochromená. „Kamion si lehnul na bok a návěs se převrátil také do opačného směru,“ dodala Fliegerová. Na místě tvořily kolony.

Dopravní nehodu potvrdila také Policie ČR. „Nákladní automobil je převrácený a dálnice je ve směru na Prahu uzavřena,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová.

Okolo 18. hodiny se návěs podařilo otočit na kola i s nákladem a okolo 20. hodiny se začalo s překládáním nákladu z převráceného kamionu. "Po třetí hodině ranní byly veškeré práce ukončeny a ve 3:15 byla dálnice plně zprůjezdněna," uvedli středočeští hasiči na twitteru.

Podle policistů i podle Zdravotnické záchranné služby středočeského kraje při hrozivě vypadající nehodě nebyl nikdo zraněn.

Doprava v Boleslavi je ochromená

Nehoda se podepsala i na dopravní situaci přímo v Mladé Boleslavi, kde se tvoří dlouhé kolony. Nájezdy na dálnici jsou zavřené, policisté tam auta nepouští. 

"Dvě hodiny jedu jen po Boleslavi. Měla jsem mladým hlídat vnoučata a nevím, jestli tam dojedu," popsala paní Ludmila, která se v pátek odpoledne dostala do kolony s autobusem mířícím na Černý most.

Doprava v Mladé Boleslavi byla v pátek odpoledne kvůli nehodě na dálnici D10 ochromená.