„Tunel musel být na několik minut uzavřen. Policisté žádají všechny řidiče, kteří jeli ve směru od Pisárek k dálnici D1 a museli uhýbat autu v protisměru, aby se obrátili se svým svědectvím na linku 158. Uvítáme rovněž záznamy z palubních kamer," poznamenal mluvčí Šváb.

Dopravu po nehodě na dálnici policisté odkláněli na 190. kilometru po Bítešské ulici a dále přes Brno. „Dálnice byla uzavřená dvě hodiny. Nyní je průjezdná jedním pruhem,“ sdělil o čtvrt na tři odpoledne policejní mluvčí Pavel Šváb.

Ve tři hodiny odpoledne místem nehody mohli řidiči místem projet a podle vyjádření policie na oficiálním twitterovém účtu se pomalu začala stabilizovat i dopravní situace v Brně.Dopravní podnik města Brna na svém twitteru upozornil kvůli dopravní situaci ve městě až na půlhodinové zdržení linek 25, 37, 40, 50, 69, 82, 405 a 406.

Nehoda, která zastavila provoz na dálnici naštěstí neměla tragické následky. Záchranáři ošetřili pouze řidiče osobního auta. „Muž utrpěl lehká zranění,“ ujistila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.