K nehodě kamionu a dodávky došlo na 15. kilometru dálnice D8. "Nákladní vozidlo se pravděpodobně vlivem defektu na pneumatice převrátilo na bok a na silnici se vysypal převážený náklad, dodávka se převrátila na střechu," uvedla policejní mluvčí Markéta Johnová.

Dálnice musela být uzavřena v obou směrech. "Nákladní automobil skončil po srážce ve směru do Prahy přes oba jízdní pruhy. Jedna z dodávek, která patrně najela do vysypaného nákladu, byla převrácená na střechu v opačném směru. Souprava navíc zdemolovala středová svodidla v délce asi 50 metrů," popsala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Při nehodě se zranili oba řidiči, které záchranáři převezli do nemocnice.

Spolupráci se čtyřnohými parťáky si nemohou vynachválit policisté z Mělnicka.
Policejní psi pomáhají najít delikventy i nešťastníky

Podle policejní mluvčí po nehodě prokličkovalo místem mezi rozsypaným nákladem ještě více než 10 vozidel, aniž by některý z řidičů zastavil. Mezi prvními kdo zastavil byl policista z Ústeckého kraje z Obvodního oddělení Děčín město  a řidič vozidla VW Caddy zelené barvy. "Oba duchapřítomně okamžitě zjistili situaci a věnovali se zraněným. Pomohli policejní hlídce vyprostit řidiče nákladního vozu, neboť po převrácení auta na bok zůstal v kabině zaklíněný. Za pomoc jim oběma patří poděkování," doplnila Johnová. 

Někteří z řidičů měli navíc zneužít i záchranářské uličky. Ve čtvrtek na to upozornil server Novinky.cz

Nákladní auto převáženo použitý zdravotnický materiál, hasiči proto museli zasahovat v ochranných oblecích.

Obnovení provozu zkomplikoval náročný úklid. "Náročné je vyproštění jak rozsypaných kontejnerů, které skončily i v protisměru, tak zároveň je problémem i obsah těch kontejnerů, je v nich kontaminovaný biologický materiál z nemocnic," uvedl na twitteru Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.