K nehodě kamionu a dodávky došlo na 15. kilometru dálnice D8. "Nákladní vozidlo se pravděpodobně vlivem defektu na pneumatice převrátilo na bok a na silnici se vysypal převážený náklad, dodávka se převrátila na střechu," uvedla policejní mluvčí Markéta Johnová.

Dálnice musela být uzavřena v obou směrech. "Nákladní automobil skončil po srážce ve směru do Prahy přes oba jízdní pruhy. Jedna z dodávek, která patrně najela do vysypaného nákladu, byla převrácená na střechu v opačném směru. Souprava navíc zdemolovala středová svodidla v délce asi 50 metrů," popsala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Při nehodě se zranili oba řidiči, které záchranáři převezli do nemocnice.

Podle policejní mluvčí po nehodě prokličkovalo místem mezi rozsypaným nákladem ještě více než 10 vozidel, aniž by některý z řidičů zastavil. Mezi prvními kdo zastavil byl policista z Ústeckého kraje z Obvodního oddělení Děčín město  a řidič vozidla VW Caddy zelené barvy. "Oba duchapřítomně okamžitě zjistili situaci a věnovali se zraněným. Pomohli policejní hlídce vyprostit řidiče nákladního vozu, neboť po převrácení auta na bok zůstal v kabině zaklíněný. Za pomoc jim oběma patří poděkování," doplnila Johnová. 

Někteří z řidičů měli navíc zneužít i záchranářské uličky. Ve čtvrtek na to upozornil server Novinky.cz

Nákladní auto převáženo použitý zdravotnický materiál, hasiči proto museli zasahovat v ochranných oblecích.

Obnovení provozu zkomplikoval náročný úklid. "Náročné je vyproštění jak rozsypaných kontejnerů, které skončily i v protisměru, tak zároveň je problémem i obsah těch kontejnerů, je v nich kontaminovaný biologický materiál z nemocnic," uvedl na twitteru Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.