Chodkyni při dopravní nehodě srazilo dodávkové vozidlo VW. Policisté vyzvali dvaadvacetiletého řidiče k předložení dokladů a dechové zkoušce. Ta byla v pořádku s negativním výsledkem.

"Třiasedmdesátiletá chodkyně utrpěla zranění dolní končetiny těžšího charakteru a byla z místa dopravní nehody převezena sanitou do slánské nemocnice k hospitalizaci. U chodkyně byl alkohol taktéž vyloučen," potvrdila policejní mluvčí Jana Šteinerová. Příčina nehody je v šetření.

Lokalita U Brodu je velmi frekventovaná, jelikož tudy projíždějí denně stovky aut od Prahy, Mělníka či Kladna. Nehody, ke kterým zde dochází, jsou většinou s vážnými následky. Kladenští policisté proto opakovaně vyzývají chodce a řidiče, aby dodržovali bezpečnostní předpisy v dopravě a vzájemně se respektovali.

Každý chodec než vstoupí do vozovky a přejde pozemní komunikaci na druhou stranu je povinen se vždy rozhlédnout. Je nutné věnovat neustálou pozornost silničnímu provozu a být obezřetní, neboť malá chvilka nepozornosti může způsobit střet s vozidlem a vážná zranění.

Všichni řidiči jakmile usednou za volant se musí plně věnovat řízení a jsou povinni dbát dopravních předpisů, jako je například dodržování rychlosti, jízda bez jakýchkoliv návykových látek a další. Jedním z předpisů je i dávat přednost chodcům na přechodu pro chodce, což ovšem neznamená, že mají chodci absolutní přednost.

Policisté upozorňují všechny účastníky silničního provozu, že při dodržování předpisů silničního provozu a především vlastní ukázněností a disciplínou a vzájemnou ohleduplností je možné snížit počet dopravních nehod, a to ať už se jedná o dopravní nehody motorových vozidel v obci nebo mimo obec a nebo dopravní nehody motorových vozidel s chodcem, či cyklistou.

Dalším upozorněním, které mnohdy ani chodci a ani řidiči nepoužívají v případě přecházení silnice je oční kontakt, který je velmi důležitý.