„Na místě jsou i další zranění, zasahují tu záchranáři,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura. V nehodě podle něj figurovalo jak osobní a nákladní auto, tak i dodávka. „Silnice bude na několik hodin uzavřena, dopravu odkláníme od Vranína směrem na Slavošovice a Domanín,“ upřesňuje. Příčinou nehody podle něj mohl být defekt pneumatiky.

Operační středisko záchranné služby podle mluvčí Zuzany Fajtlové vyslalo na místo dvě třeboňské posádky, další posádku z Českých Budějovic a také vrtulník.

Opilý řidič naboural v Prostějově během chvilky pět aut. Nadýchal přes čtyři promile. 5. července 2023
Řidič v Prostějově postupně naboural pět aut. Nadýchal přes čtyři promile

„Na místě jsme ošetřili celkem šest zraněných osob. Tři osoby utrpěly lehčí poranění, jedna žena středně těžké zranění hlavy. Všichni čtyři byli po zajištění stavu převezeni do českobudějovické nemocnice. Bohužel si nehoda vyžádala dva lidské životy. Osoby utrpěly mnohočetná zranění neslučitelná se životem a zemřely ještě před příjezdem záchranářů, kteří už jim neměli jak pomoci,“ popsala Zuzana Fajtlová.

Další kolize na obchvatu Dolní Lhoty

Velmi vážná nehoda komplikovala dopravu také na zbrusu novém obchvatu Dolní Lhoty nedaleko Stráže nad Nežárkou. Krátce po 13. hodině se tu střetlo osobní auto s dodávkou. „Jsou tu těžce zranění, na místo letěl vrtulník,“ shrnul Milan Bajcura s tím, že v tomto případě je na vině nedání přednosti v jízdě.

Nehoda na obchvatu Dolní Lhoty:

Podle informací z místa nehody auto jedoucí od Příbraze nedalo přednost vozidlu na hlavní a po nárazu se celé přetočilo.

Jedná se o stejné místo, kde se stala nehoda hned po otevření obchvatu. V reakci na první nehodu zde byly přidány značky upozorňující na změnu přednosti v jízdě.