„Po příjezdu na místo a rychlém průzkumu zasahující hasiči upřesnili, že řidič nákladní soupravy nechtěně vybočil z dálnice D1 ve směru z Prahy do Brna na služebním sjezdu pro policii a údržbu dálnice. V prostoru křižovatky s vedlejší silnicí, která vede pod dálnicí mezi Bernarticemi a Němčicemi pak došlo k převrácení tahače s návěsem a k vysypání nákladu,“ popsal událost Ladislav Holomčík z Hasičské záchranné stanice Středočeského kraje.

Nehoda v ulici Střelničná, Praha 8.
Vážná nehoda v Praze 8: Hasiči museli řidiče vyprostit, na místě se tvoří kolony

Kvůli hlášení o nehodě na místo operační důstojník středočeského HZS vyslal profesionální hasiče ze stanic Benešov, Vlašim a Zruč nad Sázavou – a to včetně velkého vyprošťovacího automobilu.

„Hasiči po příjezdu na místo události zajistili vozidlo proti vzniku požáru. Jednotky se zaměřily hlavně na zamezení úniku provozních kapalin, především nafty z poškozené nádrže, ve které zalepily tmelem několik prasklin. Zbylou naftu z nádrže pak hasiči přečerpali do sudů, které nechali přivézt z benešovské stanice. Poté zkontrolovali lapoly, do kterých se však žádná nafta nedostala, bylo v nich jen pivo ze zničených lahví,“ dodal Holomčík s tím, že na místo pak přijeli na vystřídání kolegů hasiči z nově nastupující směny a pokračovali v přečerpávání nafty a v částečném úklidu místa nehody.

Opilý cyklista na dálnici D10 narazil do policejního vozu. Ilustrační foto
Opilý cyklista na dálnici D10 narazil do policejního vozu. Vysklil zadní okno

Kvůli velké hmotnosti havarované soupravy byla na její otočení na kola a následný odtah přizvána specializovaná firma, která se postarala také o naložení rozsypaného nákladu. Z nedalekého Střediska správy a údržby dálnic Bernartice dorazila i technika na závěrečný úklid vozovky.