„Řidič, osobního vozidla BMW, ročník 1981, vyjel mimo dálnici, kde se auto následně převrátilo na střechu a začalo hořet. Společně s ním cestovala pětadvacetiletá žena a malé dítě. Naštěstí se cestujícím podařilo z auta dostat předtím, než vzplanulo,“ uvedla mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Všichni se při nehodě zranili. „U dítěte to bylo pouze lehké zranění, ale pro jistotu jej záchranáři převezli do nemocnice k ošetření a vyšetření. Žena taktéž utrpěla lehčí zranění a řidič vozu vyvázl se středně těžším poraněním,“ doplnila policejní mluvčí.

Ilustrační foto.
Hromadná nehoda na Pražském okruhu: Nabourala do sebe čtyři auta

Při vyšetřování policie u muže zjišťovala přítomnost alkoholu v dechu. Příčinou havárie měl být defekt na pneumatice. „Test vyšel s negativním výsledkem. Vzhledem k okolnostem prověřujeme, zda je tvrzení muže pravdivé a momentálně jsou příčiny události v šetření,“ dodala Schneeweissová.

Hasičům byla havárie původně nahlášena jako požár osobního automobilu, nikoliv jako nehoda. „Když na místo přijela jednotka ze Staré Boleslavi, hasiči zjistili, že došlo k dopravní nehodě, při které začalo vozidlo hořet. Požár se jim podařilo rychle uhasit a poté spolupracovali se střediskem správy a údržby dálnic, protože bylo vozidlo mimo komunikaci,“ doplnila mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.