„Operační důstojník na místo okamžitě vyslal policejní hlídky. Mezitím však řidič nezvládl řízení tahače a s jízdní soupravou havaroval. Narazil do dopravního značení a sjel do travnatého příkopu, kde se souprava převrátila na pravý bok. Poškodil tím také oplocení proti zvěři,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že se jednalo o cizince.

Dopravní nehoda. Ilustrační foto.
Tragédie na Praze-východ: nehoda dvou aut si vyžádala život seniora za volantem

Ke zranění při nehodě nedošlo. Dechová zkouška u muže přesáhla 3,23 promile alkoholu. Opakovaná zkouška ukázala dokonce hodnotu 3,40 promile. „Policisté muži sebrali řidičský průkaz a záchranka ho odvezla do třebíčské nemocnice. Tam se choval agresivně, a proto ho policisté převezli do Jihlavy na záchytnou stanici,“ dodala Čírtková.

Obrovské štěstí 

Podle vedoucí dálničního oddělení Velký Beranov Jiřího Šoukala bylo štěstím, že se souprava s nikým nestřetla. „Mohlo to mít fatální následky. Stačilo, aby se kamion převrátil přes středová svodidla do opačného jízdního pásu. Zasednout za volant s promile v krvi je hazardování se životy,“ upozornil.

Motorový vlak. Ilustrační foto.
Jízda jako z filmu, ale bez cestujících. Českým drahám ujel vlak v Lochovicích

Při výslechu řidiče policisté zjistili, že s nákladní soupravou vyjížděl ze Slovenska. Do České republiky jel přes hraniční přechod Rovné – Starý Hrozenkov. Měl namířeno s nákladem krbů do Francie k městu Bordeaux. V Česku zaparkoval s vozidlem na parkovišti u dálnice D1 na 166. kilometru ve směru na Prahu zhruba kolem půl páté odpoledne. Než pokračoval v jízdě, popíjel ve vozidle koňak. Pitím alkoholu údajně řešil osobní problémy.