"Bohužel tuto smutnou zprávu mohu potvrdit. Včera ve večerních hodinách zemřel ve vinohradské nemocnici jeden z našich zaměstnanců, který byl požárem zraněn. Stav dalších tří lidí bedlivě sledujeme. Jejich zranění jsou vážná až kritická," uvedl tiskový mluvčí Explosie Martin Vencl a dodal, že vedení podniku je se všemi rodinami postižených mužů v kontaktu a je připraveno s jakoukoliv pomocí.

Při požáru v Explosii se zranili čtyři lidé. Na místo letěly dva záchranářské vrtulníky.
Výbuch v pardubické Explosii: Stav tří zraněných zůstává i nadále kritický

"Dnes ráno všem volal náš předseda představenstva a nabídl jim naši pomoc. A to nejenom finanční," dodal Martin Vencl.

K explozi došlo v pátek krátce po sedmé hodině ráno v jednom objektu, kde se suší střelný prach. Po výbuchu byli tři muži převezeni do vinohradské nemocnice a jeden do nemocnice v Hradci Králové.

Plicní ventilace

Odtud pak putoval do Brna. "Muže jsme přijali ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Byl napojen na plicní ventilaci a ještě v pátek večer byl převezen na poláleninové centrum v Brně," uvedl náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Při požáru v Explosii se zranili čtyři lidé. Na místo letěly dva záchranářské vrtulníky.
V chemičce Explosia došlo k výbuchu, čtyři lidé jsou zranění

Po výbuchu je provoz, v němž exploze nastala, zcela zničen. Kvůli vážné nehodě přijel na místo i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který informoval, že k objasnění příčin tragédie jsou sestaveny čtyři komise. "Jedna je pod kontrolou vedení společnosti, další komisi vede Báňský úřad. Další komise souvisí s vyšetřováním policie a hasičů. Výsledky budeme mít během několika dnů a budeme z nich vyvozovat konkrétní závěry,“ řekl v pátek ministr Karel Havlíček. V době výbuchu bylo v areálu 500 zaměstnanců.