Krajské operační a informační středisko Hasičskéh zýchranného sboru Středočeského kraje k události vyslalo profesionální jednotku z Rakovníka a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Jesenice, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod. Zároveň byl aktivován vzlet vrtulníku, který ovšem musel být kvůli špatnému počasí zrušen.

„Po příjezdu na místo bylo potvrzeno, že jde o střet nákladního vozidla s osobním, ve kterém cestovali dva lidé. U spolujezdce konstatoval lékař zdravotnické záchranné služby vzhledem k charakteru poranění exitus. Řidič byl vyproštěn a zdravotničtí záchranáři ihned začali s jeho resuscitací, která však přes veškerou snahu nebyla úspěšná. Řidič kamionu vyvázl bez újmy na zdraví,“ upřesnil mluvčí středočeských krajských hasičů Ladislav Holomčík.

Při nehodě na Brněnsku se zranili dva lidé:

Záchranáři transportovali zraněné do nemocnic.
Nehoda na Brněnsku: Zranili se dva lidé, první pomoc jim poskytli hasiči

Hasiči zajistili obě vozidla proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. Vzhledem k tragickým následkům nehody dorazila na místo také kriminální policie. Po zadokumentování události hasiči vyprostili tělo spolujezdce, které předali k dalšímu ohledání koronerovi. Obě usmrcené osoby pak odvezla pohřební služba.

„Jednotky následně pomohly s naložením vraku osobního auta na odtahovou službu a asistovaly i při odtahu nákladní soupravy tahače s návěsem. Asi ve tři čtvrtě na osm večer byla po úklidu vozovky silnice uvolněna pro běžný provoz, do té doby bylo místo nehody zcela uzavřené a jezdilo se po objízdných trasách,“ popsal Ladislav Holomčík.

Zálohu za rakovnickou stanici zajistila dobrovolná jednotka obce Kněževes, která byla připravena k případnému výjezdu na své zbrojnici.

Okolnosti nehody vyšetřují policisté.