Jak se nyní Deníku podařilo zjistit, patnáctiletý chlapec navštěvoval Základní školu Kamenná stezka v Kutné Hoře. Spolu s ním cestovali v dodávce další čtyři spolucestující, ani jednomu ale nebylo ještě osmnáct let a to včetně řidiče. Všichni byli těžce zranění.

Vedení školy vyvěsilo v pondělí ráno na budovu školy černou vlajku na chlapcovu památku, před vchodem vzniklo pietní místo se svíčkami. „Ráno jsem o tom informovala žáky i pedagogy. Poté jsme za našeho zesnulého žáka drželi minutu ticha," uvedla ředitelka Základní školy Kamenná stezka Kutná Hora Andrea Melechová Ruthová.

Policie - ilustrační foto.
Tragická nehoda u magistrály: Motorkář srazil chodkyni, ta střet nepřežila

K tragické nehodě došlo na silnici do Kladrub nad Labem v sobotu ve 2.34 hodin. „Vozidlo jelo od obce Řečany. Při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjelo mimo komunikaci, narazilo do dvou stromů a převrátilo se na bok. Ve vozidle cestovalo pět osob, všechny byly nezletilé," sdělila policejní mluvčí Markéta Janovská.

Ve voze cestovalo pět nezletilých

Dvě osoby byly již při příjezdu hasičů mimo vozidlo. K dalším třem se museli hasiči prostříhat přes střechu pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. „Sedmnáctiletý řidič, který nevlastnil řidičské oprávnění, byl letecky s těžkým zraněním transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Dechová zkouška u něj nemohla být provedena, proto bude proveden odběr biologického materiálu ke zjištění případné přítomnosti alkoholu v krvi," vysvětlila Janovská.

Tramvají na zastávce Lihovar v Nádražní ulici srazila chodce.
Tramvaj v Praze 5 srazila chodce, na místě zemřel

Dva chlapci ve věku čtrnáct a šestnáct let byli s těžkými zraněními transportováni do nemocnic, stejně tak šestnáctiletá dívka. Poslední člen posádky svým zraněním na místě podlehl.

Auto navíc nemělo na silnici co dělat. Policejní vyšetřování totiž ukázalo, že bylo dočasně vyřazeno z provozu a byly na něm umístěny registrační značky z jiného vozidla. „Auto jsme zajistili pro případné další technické zkoumání. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení," doplnila policejní mluvčí. Policisté na místě odhadli škodu na vozidle a na vzrostlých stromech zhruba na 160 tisíc korun.