Požár byl ohlášen v 8.44 a za 10 minut byla na místě první jednotka, která zjistila, že se jedná o hangár o velikosti 200 m2, který byl zasažen plamenným hořením na jedné stěně a na střeše. 

Požárem byl zasažen také přilehlý dřevěný přístřešek. Před příjezdem jednotek hasičů objekt opustilo sedm osob a zaměstnanci byla vytažena tři historická letadla, dalších pět letadel pomohli evakuovat hasiči. Tímto rychlým zásahem zaměstnanců letiště a hasičů bylo zabráněno mnohamilionovým škodám. Na místo byla preventivně vyslána ZZS HMP a Policie ČR zajišťovala přístupové cesty pro zasahující hasiče.

„Místo zásahu bylo rozděleno na tři úseky a hašení probíhalo pomocí pěti vodních proudů, z čehož dva byly vedeny po výškové technice. Během zásahu nebyl nikdo zraněn. V 9.45 hod byl požár pod kontrolou a následovalo dohašování, rozebírání konstrukce a kontrola termokamerou," informovali hasiči v tiskové zprávě.

Hasiči likvidovali požár kamionu v Lochkovském tunelu.
VIDEO: Požár kamionu zastavil provoz v Lochkovském tunelu ve směru na letiště

Odhadovaná škoda je prozatím vyčíslena na jeden milion korun. Příčina je v tuto chvíli zatím v šetření a v odpoledních hodinách budou provedeny dohlídky na požářišti.

Na letišti v Točné je i vzácný stroj Lockheed Electra 10A, se kterým Jan Antonín Baťa obletěl svět. Elektru i další cenná historická letadla se podařilo před plameny zachránit, škody na nich by měly být minimální.

Letiště patří českému miliardáři a zakladateli společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovičovi. Ten ho odkoupil v roce 2008, o dva roky později se jeho provozovatelem stala Lukačovičova společnost Letecké muzeum Točná s.r.o.