S jistou dávkou nostalgie asi vzpomínají muži zákona, a nejen oni, na časy, kdy bezmála jediným alternativním dopravním prostředkem bylo kolo a na tom si do města, troufl málokdo. O výpravě do centra metropole ani nemluvě.

Stačilo pár let a všemožných vozítek je plná Praha. Zároveň s jejich nárůstem se čím dál více hovoří i o bezpečnosti související s jejich provozem. K diskusím na toto téma nejspíš přispěje i událost z čtvrtečního odpoledne.

Přiznal, že je pod vlivem marihuany

Třiačtyřicetiletý muž navzdory zákazu vjezdu, který pro samovyvažovací vozíky v centru Prahy platí, předjížděl na jednokolce tramvaj. S telefonem v ruce a marihuanou v hlavě si to namířil přímo vstříc druhé tramvaji, která se blížila v protisměru.

Zdroj: Youtube

Naštěstí kousek před ní k muži přijíždělo také vozidlo městské policie. Strážník ve voze okamžitě zareagoval na vzniklou situaci a hazardéra zachytil z okénka za paži. Jeho zásah tak velmi pravděpodobný střet muže s tramvají odvrátil.

Řidič jednokolky se odmítl podrobit orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, ale přiznal, že je pod vlivem marihuany. Strážníci předali případ správnímu orgánu a informovali také Policii ČR.