Podle informací Deníku jde o cizince ze sousedního Rakouska žijícího ve Vídni. V době nehody měl sedět za volantem bílého nákladního auta MAN, po němž česká policie intenzivně pátrala několik dní. O pomoc požádala i veřejnost.

„Muže se podařilo vypátrat. K nehodě řekl, že si v první chvíli myslel, že srazil srnu. U nehody dokonce zastavil. Když zjistil, že to nebyla srna, ale člověk, zazmatkoval a ujel,“ řekl k případu jihlavský dozorující státní zástupce Miroslav Novák.

Za trestné činy usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoc hrozí cizinci několik let vězení. Stíhán je na svobodě.

Řidiče se podařilo mimo jiné vypátrat díky informacím z místa nehody a spolupráci s veřejností. Státní zástupce naznačil, že klíčem k identifikaci nákladního auta i jeho řidiče byly mimo jiné záznamy z mýtných bran.

Ilustrační foto
Nenapravitelný zloděj kradl v Jihlavě zase a ještě opilý

Nehoda se stala po půlnoci ze soboty na neděli. „Policisté a jihlavští kriminalisté ráno důkladně ohledali místo, kde se nehoda stala. Zjistili, že muže v místě srazilo nákladní vozidlo značky MAN bílé barvy. Toto vozidlo má po střetu poškozenou levou přední část. Na místě nehody zůstaly části nárazníku a další drobnosti, které kriminalisté ještě v noci zajistili,“ uvedla tehdy k okolnostem nehody policejní mluvčí Dana Čírtková.

Následně se policie obrátila na veřejnost a především motoristy, kteří mohli někde popisovaný kamion vidět.

„Vozidlo by se mohlo nacházet na některém z odstavných parkovišť, proto i tímto směrem cílíme naši výzvu,“ doplnila tehdy Čírtková.

Pětačtyřicetiletý chodec na místě nehody zemřel. Co přesně se tehdy stalo, není jasné. Řidič ale s největší pravděpodobností chodce na silnici přehlédl.

„Na základě výzev zveřejněných v médiích a na sociálních sítích jsme přijali velké množství poznatků od veřejnosti, které jsme všechny prověřili a porovnali s poznatky kriminalistů,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.