Na dělníka spadla v areálu bývalé hutě Poldi zeď. Utrpěl úraz hlavy

Zdi logistického centra jsou tvořeny z betonových panelů. Jedna z nich spadla ve čtvrtek na stavebního dělníka a poranila mu hlavu.

Zdi logistického centra jsou tvořeny z betonových panelů. Jedna z nich spadla ve čtvrtek na stavebního dělníka a poranila mu hlavu. | Foto: Deník / Kateřina Nič Husárová

Další 4 fotografie v galerii   >

Ve čtvrtek ráno spadla v Kladně na dělníka betonová zeď. Muže odvezla záchranka do Prahy. Utrpěl úraz hlavy. Událost se stala na stavbě největšího logistického centra Lidl v České republice, které vzniká v areálu bývalé hutě Poldi nedaleko Buštěhradu. U případu zasahovali hasiči, záchranáři i policisté.

Jak potvrdila mluvčí hasičů Tereza Fliegerová, zraněná osoba nebyla pod sutinami. Na místo dorazily i dvě posádky zdravotníků. „Muž utrpěl úraz hlavy a zasahující lékař měl podezření na poranění hrudní páteře a otřes mozku. Po nezbytném ošetření a zafixování proti pohybu byl převezen do pražské motolské nemocnice,“ řekla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Proč k nehodě došlo, zjišťuje policie. „Prověřujeme, za jakých okolností k události na stavbě došlo a zda nebyla porušena bezpečnost práce,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Budoucí velkosklad začali stavět zjara. Skladovací plocha bude mít 60 tisíc metrů čtverečních a celková investice přesáhne více než tři miliardy korun.

Centrum, kde najde práci až 500 lidí různých profesí, bude disponovat velkokapacitním parkovištěm pro 95 kamionů a zázemím pro jejich řidiče. „Naše páté logistické centrum v zemi vytvoří kapacitu potřebnou pro zásobování až 90 prodejen,“ řekl generální ředitel společnosti Lidl Česká republika Pavel Stratil a dodal, že pro firmu je důležitý i dopad stavby na životní prostředí. Veškerou ekologickou zátěž se proto snaží eliminovat a například využívat na vytápění objektu odpadní teplo z mrazáků či dešťovou vodu.

Autor: Kateřina Nič Husárová

SERVIS

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE

HLAVNÍ ZPRÁVY

Zprávy odjinud

Akční letáky