Nehoda se na frekventované křižovatce stala před půl jedenáctou dopoledne. „Příčiny nehody vyšetřujeme, budeme využívat i kamerové záznamy z tramvají a městského kamerového systému. Podle prvotního šetření řidič osobního auta vyjel do křižovatky z Kotlářské ulice, přičemž se střetl s tramvají jedoucí po ulici Veveří ve směru do centra města. Náraz auto odmrštil, přetočilo se a nabourala do něj tramvaj jedoucí v opačném směru," popsal nehodu policejní mluvčí Petr Vala.

Dechová zkouška u řidiče byla negativní.

Podle provozního ředitele brněnského dopravního podniku Jana Seitla vjel řidič osobního auta do křižovatky na červenou. „Dle nám dostupných informací vjel řidič z vedlejší ulice do křižovatky na signál stůj a tím došlo ke střetu se dvěma tramvajemi, které křižovatkou právě na signál volno projížděly," uvedl Seitl.

Auto mezi sebou tramvaje doslova zmáčkly. Z vraku museli zaklíněného řidiče vyprostit hasiči. „Po celou dobu byl při vědomí a komunikoval s námi. Nejdříve jsme měli informaci, že auto mělo začít hořet, ta se ale nepotvrdila," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Řidič osobního auta skončil v nemocnici. „Muže jsme převezli na urgentní příjem bohunické fakultní nemocnice. Utrpěl zranění spíše lehčího charakteru. Vzhledem k závažnosti nehody jej ale čeká komplexní vyšetření," informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. V tramvajích se naštěstí nezranili ani cestující, ani řidiči.

Nehoda na desítky minut zablokovala dopravu. „Asi hodinu byl přerušen provoz na tramvajových linkách 3, 11 a 12, a rovněž na trolejbusových linkách 25 a 26 přes celé centrum města. Samozřejmě jsme nasadili náhradní autobusy, ale vzhledem k rozsahu nehody jsme nebyli schopní pokrýt všechny vypadlé spoje," uvedl za dopravní podnik Seitl. Trolejbusové linky se opět rozjely asi hodinu po nehodě, před třičtvrtě na dvanáct už místem projely i tramvaje.

Osobní auto zůstalo po nehodě zcela zničené. „Na tramvajích budeme škodu ještě vyčíslovat na základě technické prohlídky ve vozovně, v tuto chvíli škodu odhadujeme na zhruba půl milionu korun," uvedl na místě nehody Seitl.