Jak zjistil Kladenský deník, malý motorový vrtulník startoval přímo na letišti ve Velké Dobré. V kokpitu byla dvoučlenná civilní posádka – pilot s žákyní a společně nacvičovali nízké průlety přímo nad letištěm. Při jednom z manévrů se stroj zřítil k zemi.

Velitel hasičů po příjezdu upřesnil, že jde o malý civilní vrtulník Gumbal Cabri G2. Zřítil se na zem přibližně z 10 až 15 metrů. Při příjezdu hasičů byl pilot bez zranění a spolucestující ležela zraněná mimo kabinu.

„Hasiči spolupracovali se záchrannou službou u ošetření zraněné ženy a pomohli s jejím přenesením na palubu vrtulníku letecké záchranné služby, který pacientku následně transportoval do jedné z pražských nemocnic. Současně provedli protipožární opatření a vytyčili prostor okolo místa nehody pro policii a vyšetřování specialistů z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Po necelé hodině bylo místo zásahu předáno policii a jednotka se vrátila na stanici,“ popsal mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

„Proč k události došlo budou zjišťovat nadále specialisté,“ doplnila k události kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.