Nákladní vůz se propadl během jízdy. Hasiči ho následně zajistili proti dalšímu propadu, nebo posunu. Také vyskládali z auta náklad. Jednalo se o nápoje.

 „Před půl pátou odpoledne bylo auto vyproštěné,“ sdělil Deníku mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Řidič polského kamionu neodhadl výšku svého vozu a vjel do "myší" díry v Mariánskohorské ulici v Ostravě. Při couvání pak nararil do dodávky.
Polský řidič v Ostravě způsobil kolony. Uvízl v myší díře a při couvání naboural

Událost se obešla bez zranění. Měření hasičů vyvrátilo, že by v místě havárie unikal plyn. Na místo povolali plynaře, energetiky i Brněnské komunikace. Po jedné hodině odpoledne hasiči informovali, že energetici odpojili rozvod elektřiny vedoucí kavernou a bez elektřiny zůstal sousední dům. 

Podle mluvčí Brněnských vodáren a kanalizace Renaty Hermanové byl pravděpodobnou příčinou propadu silnice v ulici Poříčí stavebně-technický stav kanalizace. „Po veškerých výkopových pracích a průzkumu stoky bude příčina potvrzená nebo ji upřesníme," sdělila.

Opravy potrvají několik týdnů

Přípravné práce na opravě havárie pracovníci vodáren zahájili už v pondělí. „Dobu opravy kanalizace prozatím odhadujeme na několik týdnů, a to vzhledem k velikosti stoky a dosud neznámému rozsahu poškození," doplnila Hermanová.