Poničená auta po srážce zachvátil rozsáhlý požár, který se následně rozšířil i na protihlukovou stěnu. Silný dým byl přitom vidět už z velké dálky. Ze zveřejněného videa je zřejmé, že hustý kouř a oheň, který byl velmi rozvinutý už při příjezdu prvních jednotek, komplikoval hasičům zásah u havarovaných vozidel. 

Plameny zničily kromě aut také protihlukovou stěnu a povrch dálnice. Vyšetřovatel nehody vyčíslil škodu na 2,5 milionu korun, z toho dva miliony na vozidlech, zbytek na protihlukové stěně a povrchu komunikace. „Příčina nehody zatím není jasná,“ komentoval situaci ve středu odpoledne policejní mluvčí Petr Vala. 

Tři mrtví 

V plamenech skončilo osobní auto a dva kamiony. Tři lidé zemřeli ještě před příjezdem zdravotnické záchranné služby, bylo mezi nimi i jedno dítě.  Záchránaři na místě ošetřili jednu ženu a dva muže. 

„Na místo havárie jsme vyslali dvě lékařské posádky. Lékaři ošetřili těžce zraněnou ženu a dva středně těžce zraněné muže,“ informovala mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová. Zdravotníci raněné později převezli do Fakultní nemocnice Brno k dalšímu ošetření.

Těžce zraněná žena se léčí na Klinice úrazové chirurgie Fakultní nemocnice Brno. „Na našem oddělení leží po nehodě zraněná žena. Momentálně jsme ji umístili na jednotku intenzivní péče,“ doplnila informace zástupkyně nemocnice Veronika Plachá.

Provoz na dálnici byl plně obnoven hodinu před půlnocí.