Při nehodě do sebe naboural elektromobil a osobní vůz na naftu. A právě ten podle mluvčí středočeských hasičů Veroniky Švorcové Mocové vzplál. „Požár jsme měli asi za pět minut pod kontrolou, auto kompletně shořelo,“ uvedla Švorcová Mocová.

Zhruba na hodinu se provoz na D1 ve směru na Prahu zastavil. „Poté jsme zajistili provoz pravým jízdním pruhem,“ potvrdila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Záchranáři zasahují v úterý 18. července 2023 po šesté hodině ráno u vážné dopravní nehody na dálnici D1 u Hulína.
Řidiče na D1 u Hulína přemohl mikrospánek. Auto s rodinou skončilo v kotrmelcích

Na místě byli podle mluvčí středočeské záchranné služby Moniky Novákové čtyři zranění. „Tři lehce zraněné jsme vyšetřovali převážně s bolestmi hrudníku, po ošetření jsme je převezli do benešovské nemocnice. Stejně jako jednu nezletilou osobu bez viditelných poranění,“ uvedla.

Hromadná srážka bez vážných následků

Doprava na D1 se během soboty zkomplikovala také v opačném směru. Zřejmě kvůli nepozornosti jednoho z řidičů došlo po poledni na 19. kilometru dálnice na trase mezi Prahou a Říkovicemi k hromadné dopravní nehodě. Srazilo se tam několik osobních aut, vážné následky ale bouračka neměla.

Policejní mluvčí Barbora Schneeweissová Deníku potvrdila, že do dopravní nehody se zapojilo pět vozidel. „Podle dosavadních informací došlo k nepozornosti řidiče, který následně narazil do vozidla před ním. Nastala řetězová reakce,“ uvedla policistka s tím, že nikomu z účastníků hromadné nehody se nic vážného nestalo.

V Česku zemřelo v prvním pololetí nejvíce cyklistů za posledních sedm let
Tragická bilance. V prvním pololetí zemřelo v Česku nejvíce cyklistů za sedm let

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Moniky Novákové ošetřili zdravotníci na místě jedno dítě. „Nezletilou osobu bez viditelných poranění jsme převezli k dalšímu vyšetření do Thomayerovy nemocnice v Praze,“ dodala. Výsledky dechových zkoušek ukázaly, že žádný z řidičů havarovaných automobilů před jízdou nepil.

Místo bylo chvíli zcela neprůjezdné. Dlouhé kolony se tvořily i po zprovoznění úseku.