Událost se stala ve středu kolem půl jedenácté dopoledne u obce Knovíz. Podle dostupných informací narazil řidič osobního auta do kamionu zezadu. "Na místě byla i letecká záchranná služba. Muže jsme museli vyprostit," řekla Deníku mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

„Muže se středně těžkými zraněními, který sám dýchal, jsme transportovali do motolské nemocnice,“ uvedl středočeský zdravotnický záchranář Marek Hylebrant.

Z výjezdu složek Integrovaného záchranného systému na sídliště Na Dolíkách ve Slaném.
Na sídliště vyjeli hasiči, záchranka i policisté. Podezření se brzy potvrdilo

"Škodu Octavia řídil cizinec. V koloně aut nedobrzdil a narazil do před sebou stojícího kamionu. Silnice z Prahy na Slaný byla po nehodě obousměrně uzavřena. Krátce po poledni byla zprůjezdněna ve směru na Prahu," řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Doprava je v místě komplikovaná i kvůli nedaleké opravě komunikace I/7. Auta jsou odkláněna na Slaný a také na přilehlých silnicích se tvoří dlouhé kolony.

U cizince bude následně kvůli jeho zdravotnímu stavu proveden odběr biologického materiálu pro vyloučení přítomnosti alkoholu nebo jiných omamných látek. Až do odklizení následků nehody je komunikace ještě i ve středu odpoledne částečně neprůjezdná.