"Před šestou hodinou byl na tísňovou linku 155 nahlášen střet automobilu s motocyklistou. Na místo události ihned vyjel lékařský a zdravotnický tým. Čtyřiatřicetiletý muž byl při vědomí, jeho zdravotní stav byl však vážný," uvedl mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl s tím, že zasahující lékařka u něj při prvotním vyšetření zjistila známky šokového stavu, poranění horní a dolní končetiny, břicha a pánve.

"Záchranáři naložili krční límec, zajistili pacienta končetinovými dlahami a poté jej uložili do vakuové matrace. Podali potřebné léky a muže připravili k transportu do nemocnice. Předán byl lékařům urgentního příjmu FN Ostrava," dodal Humpl.

Nešťastný manévr řidičky obratem vyvolal bouřlivé reakce na sociální síti Facebook.

Snímek nehody ze sociální sítě Facebook.Zdroj: Facebook.com

"Normálně bych si řekl, nikdo není neomylný, ale toto už je za hranou omylu. Takovíto držitelé řidičského oprávnění by o něj opravdu měli přijít," komentoval nehodu například uživatel s profilem Tabbert Tab ve skupině Kde stojí švestky - Ostrava a okolí.

Lidé nešetřili kritikou ani urážkami. Padaly návrhy, že by žena měla přijít okamžitě o řidičský průkaz, být souzena za pokus o vraždu…

"Problém začíná už v autoškole, neučí je jezdit, ale ploužit se. Nenaučí je vlastně vůbec nic, pak zázrakem udělá zkoušky (protože i zkoušky může jet jak trotl a nevadí to) a idiot za volantem je na světě. Doufejme že motorkář bude v pohodě.. Tohle absolutně nemohl čekat," komentoval událost další uživatel Petr Esko.