„Na místo letěl i vrtulník, pro nás je to mimořádná událost prvního stupně," sdělila mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová.

Jednoho pacienta museli záchranáři oživovat. „Za stálé resuscitace jsme jej přepravili vrtulníkem ve vážném stavu na urgentní příjem bohunické nemocnice," uvedla Bothová.

Těžce zraněný nezletilý mladík putoval po ošetření na ARO brněnské dětské nemocnice, středně těžce zraněný mladý muž jel sanitkou do znojemské nemocnice. „Další tři lidé se zranili lehce a také jsme je vezli do znojemské nemocnice," doplnila Bothová.

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli 17. dubna 2022 večer u vážné dopravní nehody dvou osobních automobilů v Příboře na Novojičínsku.
Vážná nehoda na Novojičínsku: tři zranění, ženu museli vyprostit hasiči

Na místo vyjížděli také jihomoravští hasiči. „Vyprostili jsme dva lidi. Jedno auto skončilo mimo silnici, druhé odstraňujeme pryč z vozovky," přiblížil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Podle policejního mluvčího Pavla Švába jela obě auta za sebou. „Podle prvotních informací jelo jedno auto příliš rychle, dostalo smyk a druhé do něj narazilo," popsal Šváb.

Silnice je po nehodě neprůjezdná. Policisté odklání dopravu. „Cesta zůstane uzavřená zřejmě ještě hodinu," informoval Šváb kolem tři čtvrtě na dvě.

Objízdná trasa vede přes Citonice - Bezkov, Citonice - Žerůtky a dále Přímětice - Žerůtky.