Muž zničil obě přední pneumatiky a disky. V jízdě pokračoval až tam, kam mu to stav auta dovolil. Vzápětí zavolal kamarádovi, aby přivezl náhradní kola. Známý ho nenechal na holičkách a po chvíli v autě dorazil.

To už ale na místě byli policisté, kteří dostali hlášku o poškozeném autu odstaveném u krajnice. A nestačili se divit. „Samotnou situaci řidič mužům zákona vysvětlil následovně. Při cestě z práce projížděl Klimkovicemi, kdy si údajně nevšiml kruhového objezdu a rondelem projel rovně a přitom poškodil kola na autě. V jízdě pokračoval, až kam ho auto dovezlo. Následně zavolal kamarádovi, aby mu přivezl náhradní kola,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že z mužova dechu byl cítit alkohol.

Jeden opilý, druhý se zákazem 

Policisté motoristu vyzvali k provedení dechové zkoušky. Ještě než foukl, přiznal se, že nějaký ten alkohol vypil. A zřejmě ho nebylo málo. Na displeji přístroje se totiž objevila hodnota 2,5 promile alkoholu. A to nebylo vše. Policisté si „proklepli“ i řidičova kamaráda.

Ten sice v sobě alkohol neměl, při kontrole ale vyšlo najevo, že má zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2024. Opilý řidič byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční trest. Při výslechu se přiznal, že vypil půllitr slivovice. Jeho kamarád se bude zodpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí. U něj je sazba vyšší, a to až tři roky.