Policisté ze speciální pořádkové jednotky byli krátce před půlnocí povoláni spolu s policisty dopravního inspektorátu Frýdek-Místek na místo dopravní nehody osobního motorového vozidla a vlaku.

„Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu ve Frýdku-Místku na ulici Nádražní nedaleko vlakového nádraží. Řidič, ročník 1999, osobního motorového vozidla Škoda Octavia měl vjet na nechráněný železniční přejezd v době, kdy byla na zabezpečovacím zařízení dávána výstraha přerušovanými červenými světly doplněna o zvukové výstražné znamení,“ uvedla Karolína Bělunková, policejní mluvčí.

Dopravní nehoda na železničním přejezdu v ulici Nádražní ve Frýdku-Místku.Zdroj: PČRVlak jedoucí ze směru Ostrava na Český Těšín narazil do přední části osobního motorového vozidla, čímž bylo vozidlo nárazem odhozeno na přilehlý chodník a svou zadní částí narazilo do přejezdového zabezpečovacího zařízení, které bylo nárazem zničeno.

„Řidič vozidla a jeho spolujezdkyně utrpěli lehká zranění, se kterými byli převezeni k následnému ošetření. Ve vlaku cestovalo 12 osob, nikdo z nich neměl být zraněn,“ dodala mluvčí.

Policisté navíc na místě museli mimo tuto vážnou dopravní nehodu řešit výtržnost jednoho kolemjdoucího podnapilého muže.

„Muž bezdůvodně nejen že policisty ze speciální pořádkové jednotky slovně urážel a bránil v zajišťování místa nehody, dokonce jednoho z nich měl také fyzicky napadnout. Čtyřiadvacetiletý muž skončil v poutech a následně na protialkoholní záchytné stanici, kde mu bylo detekováno 2,6 promile alkoholu v dechu,“ dodala policejní mluvčí.

Nyní mu hrozí za trestné činy výtržnictví a násilí na úřední osobě trest odnětí svobody až na 4 roky. Okolnosti a příčiny dopravní nehody policisté zjišťují.