Jedná se 19letého místního mladíka. Ten do protokolu přiznal, že v Děčínské ulici srazil na přechodu devítiletého chlapce, ale za viníka střetu označil jeho. „Popřel i to, že by hocha a jeho matku slovně urážel, stejně tak jako to, že by křižovatku projel na červenou,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Pokud bude mít chlapec z nehody dlouhodobější zdravotní problémy, hrozí šoférovi trestní stíhání pro ublížení na zdraví z nedbalosti a může se dostat až na jeden rok do vězení.

Nehoda se stala ve středu 8. ledna krátce před osmou hodinou ranní na přechodu pro chodce poblíž křižovatky se Sokolskou ulicí. Řidič octavie tu srazil chlapce, který po přechodu šel se svou matkou. Šofér měl na místě nehody na okamžik zastavit, ale jen proto, aby oběma chodcům vynadal, a aniž by se zajímal o to, jak na tom chlapec je zdravotně, zase měl pokračovat v jízdě. Jak ukazují záznamy z městské kamery, následně očividně přidal plyn a projel hlavní světelnou křižovatkou na červenou směrem ke Komerční bance, před kterou odbočil vpravo na Dubici.

Hoch si po střetu stěžoval na bolest nohy a záchranná služba ho převezla k ošetření do českolipské nemocnice. Devatenáctiletý řidič se policii přihlásil až poté, co média zveřejnila policejní výzvu k vypátrání viníka.