Stojící kamion zablokoval oba jízdní pruhy, dálnice byla v tomto směru uzavřena a na objízdných trasách se tvořily kolony.

„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič, cizinec ročník 1985, při jízdě v mírném stoupání zřejmě v důsledku zdravotní indispozice zkolaboval a při samovolném couvání pak zadní částí návěsu havaroval ve středových svodidlech. Nákladní souprava zůstala stát přes oba jízdní pruhy,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Řidiči se podle jejích dalších slov snažili až do příjezdu záchranky poskytnout první pomoc kolemjedoucí řidiči, následně i hlídka dálniční policie za pomoci defibrilátoru. „I přesto se jej nepodařilo oživit. Případem se nyní zabývají tachovští kriminalisté,“ dodala policejní mluvčí.

Dopravu odkláněli policisté na exitu Benešovice, zpět na dálnici se auta mohla vracet na exitu Ostrov. Většina řidičů volila cestu přes Kladruby. „Vidíme to už od rána. Jezdí jeden kamion za druhým. V tom stoupání kolem kláštera jezdí krokem. často se provoz zastaví a tvoří se kolona,“ řekl personál restaurace u křižovatky u kladrubského kláštera.

Provoz na dálnici byl plně obnoven po 11. hodině.