„Na sjezdu z ulice 5. května do Vyskočilovy ulice zasahují jednotky z Krče a Sokolské u dopravní nehody čtyř osobních automobilů. Jednu osobu vyprošťujeme pomocí hydraulického zařízení. Doprava v místě je omezena," informovali pražští hasiči na svém twitterovém účtu.

Zdroj: Policie ČR

„Na místě je několik zraněných osob, které jsou v péči záchranářů. Osoba z vozu je již vyproštěna," doplnili.

„Po 19. hodině si hlídka policie všimla vozidla na ulici 5. května, jehož registrační značka odpovídala vozidlu v pátrání. Snažila se ho zastavit a řidiče zkontrolovat, ten ale na zvukové ani světelné znamení nereagoval, sešlápl plyn a snažil se ujet,“ řekl Pražskému deníku mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

„Při sjíždění z ulice 5. května na Vyskočilovu ulici řidič ujíždějícího auta nezvládl řízení a postupně narazil do autobusu a dvou dalších vozidel,“ dodal mluvčí.

„Na místo vyrazily i čtyři posádky záchranářů, lékař, inspektor provozu a také vrtulník," sdělila mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Později upřesnila, že záchranáři celkem pečovali o šest zraněných osob, dvě z toho byly zraněny těžce, jedna uvedena do umělého spánku, čtyři lehce - mezi těmi byly i tři děti. Po ošetření a zajištění putovali do čtyř pražských nemocnic.

„Řidič kradeného vozidla ujížděl policejní hlídce, nezvládl řízení a havaroval. Zranil jak sebe, tak i spolujezdkyni, pro kterou musel přiletět vrtulník. Při nehodě bylo zraněno celkem šest lidí. Podezřelého jsme zadrželi a nyní budeme vyšetřovat okolnosti celého případu," řekl Pražskému deníku Rybanský.

„Policisté následně zjistili, že zadržený sedmadvacetiletý řidič byl při jízdě pod vlivem drog a také, že po něm pátrají kolegové ze Slovenska. Případ je prověřován pro podezření z trestného činu obecné ohrožení, ale je velmi pravděpodobné, že se právní kvalifikace rozšíří. Muž, který má navíc i zákaz řízení do října 2021 se nachází v policejní cele. Spolujezdkyně, po které bylo taktéž vyhlášeno celostátní pátrání, je stále hospitalizována v nemocnici," doplnil Rybanský ve středu dopoledne.