Nehoda blokovala dopravu na dálnici i ve středu ráno kolem půl deváté. „Probíhá odstraňování přívěsu z havarované nákladní soupravy, odklízení trosek ze středových svodidel a sankce vyteklé nafty,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Uvolnit pravý jízdní pruh a krajnici se podařilo před půl jedenáctou dopoledne.

Dopravu na dálnici D2 ve směru na Brno zablokovala nehoda kamionů
D2 na Brno zavřela nehoda kamionů. Z cisterny tekl džus, hasiči ho ředili vodou

Nehoda se stala deset minut po jedenácté hodině. V místě postupně havarovaly čtyři nákladní auta. Řidič nákladní soupravy s přívěsem jel ve směru na Brno. Dostal smyk, prorazil svodidla a vjel do protisměru. V tu chvíli jel ve směru na Prahu další řidič kamionu s návěsem a začal prudce brzdit. „Ke střetu vozidel nedošlo, ale jeho vozidlo se dostalo do smyku a zlomilo se do jedničky. Následně řidič zastavil s jízdní soupravou částečně v pravém jízdním pruhu a z vozidla vystoupil,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

.

K nehodě v té chvíli přijížděl další kamion, který začal prudce brzdit. A i jeho vůz dostal smyk. „Řidič strhl řízení do levého jízdního pruhu, kde narazil do stojícího kamionu a zřejmě srazil jeho řidiče, který byl mimo vozidlo. Tento řidič utrpěl těžké zraněně, kterému na místě podlehl,“ sdělila mluvčí.

Kalamita na I/37 na Chrudimsku
Sněžení způsobilo v Česku řadu dopravních nehod. Na dálnici D1 bouraly kamiony

Do již havarovaných nákladních aut narazil vzápětí ještě čtvrtý kamion. Při této srážce se zranil jeden z řidičů a zasahující policista, které zdravotníci převezli do pelhřimovské nemocnice. 

Neprůjezdná dálnice

Dálnice ve směru na Prahu byla neprůjezdná. V noci se podařilo zprůjezdnit sjezd z dálnice D1 na 90. km u Humpolce. „Policisté v tomto místě stahovali auta z dálnice a znovu je naváděli na dálnici na nájezdu u Humpolce směrem na Prahu. Toto regulování dopravy si celou noc vyžádalo přítomnost několika policejních hlídek,“ uvedla Čírtková.