Příčinou havárie byla podle policie kluzká silnice a patrně nepřiměřená rychlost. „Řidička staršího auta značky Renault zřejmě podcenila namrzlou vozovku, na kluzkém povrchu dostala smyk, auto sjelo ze silnice a narazilo do stromu v příkopu,“ popsal událost jihomoravský policejní mluvčí David Chaloupka.

Náraz byl podle jeho slov tak nešťastný, že byla spolujezdkyně na místě mrtvá. „Řidička pak zemřela při převozu do nemocnice,“ dodal Chaloupka.

Stavební suť i pytle od hnojiv byly na vřesovišti v Havraníkách skryté přes 50 let pod zemí. Správci NPP z ní odvezli 250 tun suti.
Podyjí vydalo stovky tun odpadu ze skládky. Vznikla u Havraníků po roce 1968

Záchranáři na místo nehody vysílali dvě sanitky. „Jedna žena zemřela ještě před naším příjezdem, druhou jsme resuscitovali. Ovšem i ona, bohužel, svým vážným zraněným podlehla,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Po vyšetření nehody vyprostili hasiči tělo spolujezdkyně a následně uklidili vozovku. Jak doplnil mluvčí hasičů, jeho kolegové od začátku roku na Znojemsku zasahovali u dvanácti dopravních nehod.

Provoz na silnici mezi Lechovicemi a Boroticemi policisté obnovili krátce před polednem.