Komplikovaná situace je zejména na silnici číslo 7, která vede mezi Chomutovem a Horou svatého Šebestiána. Na vozovce je vrstva sněhu, kvůli které nemohou jet dál hlavně nákladní auta. Sníh na silnici je přibližně od 83. kilometru. Mezi Chomutovem a Křimovem stojí v kopci několik kamionů. Auta nemohou jet dál a blokují jeden jízdní pruh.

S komplikacemi musí řidiči počítat také přímo v Chomutově. V ulici Libušina u točny autobusu srazilo osobní auto chodce. Nehoda si vyžádala zranění. Na místě zasahují záchranáři. Ulice je s opatrnostní průjezdná. Další nehoda se stala v ulici Blatenská, kde havarovala dvě osobní auta. Další dva vozy havarovaly také v ulici Březenecká.

Lyžařské středisko v Peci pod Sněžkou v Krkonoších na snímku 30. prosince 2021.
Teploty pod nulou. Nejchladněji bude v pátek, o víkendu se mírně oteplí

Řidiči kamionů na Liberecku musejí směrem na Raspenavu a Hejnice po silnici I/13 přes Frýdlant, která se udržuje chemicky. Na Oldřichovském sedle se vrstva nového sněhu rychle uklouzává a hrozí, že by tam nákladní auta zůstala stát a komunikaci by zcela zablokovala. V Libereckém kraji nasněžilo a stále se objevují sněhové přeháňky, hlavně v oblasti Jizerských hor a Krkonoš. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost hlavně ve vyšších polohách, i na hlavních tazích tam mohou ležet zbytky sněhu. Problémy mohou mít řidiči nákladních aut ve stoupáních.

Opatrní by měli být řidiči kamionů také na silnici I/10 z Tanvaldu na Harrachov, kde leží vrstva sněhu a stále sněží. Frekventovaná trasa vede chráněnou oblastí a silničáři tam nemohou solit, jak by chtěli. Silnice ale zatím zůstává i pro nákladní dopravu průjezdná, vzhledem k malému množství sněhu se ji daří udržet sjízdnou.

Na slabou vrstvu sněhu nebo jeho zbytky mohou řidiči narazit na silnicích v Krkonoších a v Orlických horách v Královéhradeckém kraji. Hlavní silniční tahy v kraji byly dnes ráno bez sněhu a po chemickém ošetření většinou vlhké. Na Vsetínsku byly ráno vozovky vlhké a sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Při poklesu teplot se na nich místy může tvořit námraza. Ostatní silnice ve Zlínském kraji byly sjízdné bez omezení.