Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů z Kutné Hory se dvěma cisternami, automobilovým žebříkem, velitelským vozidlem a vyšetřovatelem a jednotku sboru dobrovolných hasičů Kutná Hora – Malín, která vyjela s cisternou.

"Po příjezdu na místo a rychlém průzkumu bylo upřesněno, že hoří v přízemní části bývalého podniku Avie, kde jsou rozsáhlé kancelářské a skladovací prostory, ve kterých se nacházejí i tlakové lahve. Po nasazení prvních vodních proudů došlo uvnitř budovy k explozi, patrně propanbutanové lahve nebo pneumatiky," uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Nakonec ještě byly povolány profesionální jednotky ze stanic Kolín a Čáslav a dobrovolné jednotky obcí Červené Pečky, Křesetice, Malešov, Nové Dvory a Starý Kolín. "Před jejich příjezdem se ozval další výbuch, jednotky tak musely v nepřehledném neosvětleném prostoru postupovat velice opatrně," popsala nelehkou hasičů Kereková.

Z bezpečnostních důvodů bylo z vedlejšího objektu, který slouží jako ubytovna, evakuováno za pomoci policie deset osob. Všichni byli v pořádku bez zranění.

"Pomocí čtyř proudů byl požár lokalizován pár minut po páté hodině. Vzhledem k tomu, že požár zasáhl velice rozsáhlé a členité prostory pokračovalo vyhledávání a likvidace skrytých ohnisek celé dopoledne a na 13. hodinu naplánoval velitel zásahu další kontrolu objektu. Při zjišťování příčiny vzniku požáru bude hasičský vyšetřovatel spolupracovat s kriminální policií, neboť předběžná škoda byla odhadnuta na dvacet milionů korun," uzavřela Kereková.