Honička začala tím, že se policisté v Praze rozhodli zkontrolovat projíždějící Škodu Octavia. Mladík jim ale začal ujíždět přes Ďáblice a Kobylisy. Pronásledování skončilo až na sjezdu z D8 u Zdib.

"Řidič nezvládl řízení a havaroval na kruhovém objezdu, policisté ho ihned po nehodě na místě zajistili a provedená dechová zkouška u mladíka prokázala bezmála jeden a půl promile alkoholu v dechu," řekl Deníku policejní mluvčí Richard Hrdina. 

Nehoda u Chrášťan.
Chlapec vzal s kamarády rodičům auto. Pří útěku před policií skončili ve křoví

Nejedná se o jedinou automobilovou honičku v Praze a okolí z tohoto měsíce. V listopadu si například šestnáctiletý chlapec s kamarády vzal auto svých rodičů, bez jejich vědomí. Když ho policejní hlídka chtěla na Rudné zastavit, začal jí ujíždět směrem na Prahu. S vozidlem skončil ve křoví. Nic se nikomu nestalo, škoda na autě se vyšplhala na zhruba 100 tisíc korun.

Pronásledování kradeného auta.
VIDEO: Muž ujížděl policii v kradeném autě po D1, hořelo mu kolo

Policie 9. listopadu zase naháněla kradené auto Audi Q7, s nímž se jí snažil ujet dvacetiletý řidič i se svojí celostátně hledanou přítelkyní z Prahy po D1. Policistům se ho podařilo násilně, s použitím rámu zastavit v obci Louňovice.