"Po příjezdu na místo hasiči ihned museli ze zdemolovaných vozů vyprostit pět osob. Celkem bylo zraněno osm osob, z toho dva vážně. Mezi zraněnými byly i děti. Povolán byl i vrtulník Letecké záchranné služby, který rozhodně neodlétl prázdný," informovali hasiči.

"Dvě osoby byly s vážnými zraněními přepraveny ve stabilizovaném stavu do Fakultní nemocnice Hradec Králové, dvě osoby se středně těžkými zraněními do Pardubické krajské nemocnice a čtyři osoby s lehkými zraněními na horní a dolní polovině těla do Chrudimské nemocnice," bilancoval tiskový mluvčí ZZS Pardubického kraje Aleš Malý.

Hasiči také museli řešit únik provozních náplní z havarovaného vozu, uniklé látky posypali sorpčním materiálem a událost bude řešit odbor životního prostředí.

Srážka vozů s autobusem na D1
O prázdninách zemřelo na silnicích 98 lidí. Nejméně od roku 1990

Další těžká nehoda se stala odpoledne na silnici I/17 mezi Kočím a Chrudimí. "Řidička byla vyproštěna z vozu poté, co skončila svou jízdu nárazem do stromu. Předána byla do péče zdravotnické záchranné služby," dodávají hasiči. Silnice musela být na čas uzavřena.