„Velitel zásahu ze stanice Příbram po příjezdu na místo uvedl, že jde o čelní střet dvou osobních vozidel a účastníkem nehody je také dodávkový automobil. V jednom z osobních vozidel zůstaly po střetu uvězněny dvě osoby, které hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ uvedl Jaroslav Gabriel za středočeský hasičský záchranný sbor.

Společně s hasiči ze stanice Příbram, posádkami ZZS a hlídkami Policie ČR se na záchranných pracích podílela také jednotka hasičů podniku Správa železnic, která jela náhodou kolem se soupravou s vyprošťovacím tankem. K události, která se stala v lesním úseku strakonické silnice mezi koncem dálnice D4 a křižovatkou u Milína, spěchaly všechny základní složky IZS, operační středisko zdravotnické záchranné služby povolalo také vrtulník.

„I přes maximální nasazení všech zúčastněných oba vyprošťovaní lidé svým těžkým zraněním na místě podlehli. Dva cestující z druhého vozidla posádky zdravotnické záchranné služby ošetřily a sanitkou převezly do příbramské nemocnice,“ uvedl Jaroslav Gabriel.

Hasiči zajistili uniklé provozní kapaliny a před 16. hodinou přejížděli k další dopravní nehodě u nedaleké obce Háje. Strakonická silnice musela být do pozdních odpoledních hodin kvůli vyšetřování zcela uzavřena, obousměrný odklon řídily policejní hlídky.