Nehoda byla hlášena pár minut po třetí odpoledne. Podle policejní mluvčí Petry Potočné řídil Volkswagen Golf jedoucí od Starého Vestce třiadvacetiletý mladík. „Po projetí pravotočivé zatáčky vyjel do protisměru, kde se levým bokem střetl s protijedoucí Škodou Rapid. Po střetu se Volkswagen roztrhl na dva kusy. Obě vozidla skončila mimo silnici,“ popsala nehodu policejní mluvčí.

Mladíkovi z Golfu už nebylo pomoci. Devětadvacetiletý řidič Škody Rapidu byl sanitkou převezen do nemocnice Královské Vinohrady, jeho stejně stará spolujezdkyně byla letecky transportována do pražského Motola. „Alkohol byl u řidiče Škody Rapid vyloučen. Hmotná škoda na obou vozech byla předběžně vyčíslena na 240 tisíc korun,“ doplnila Potočná. Příčiny nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Mezi Starým Vestcem a Lysou nad Labem se jedná o úsek silnice, na který má být v brzké době napojena nová silniční přeložka od dálnice D11. Ta bude vedena tak, aby se vyhnula obci Starý Vestec, kde by tak měl být snížen provoz. Motoristé sjíždějící z dálnice na Lysou nad Labem by tak měli absolvovat o jednu křižovatku méně.