Na Mladoboleslavsku se bouralo už v časných ranních hodinách. V půl páté jeli policisté řešit nehodu osobního auta na silnici druhé třídy II/259, které se u obce Kluky převrátilo přes střechu. Tato nehoda se obešla bez zranění – nikoli však už podobný malér, k němuž došlo čtvrt hodiny před pátou u Benátek nad Jizerou: tam u převráceného osobního auta musely zasahovat všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému včetně zdravotnických záchranářů.

Na dálnici D10 se mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nad Jizerou stalo na kluzkém povrchu několik nehod v obou směrech – a policisté dálnici v úseku mezi Kosmonosy a Bakovem uzavřeli. Přistával tam i vrtulník se záchranářskou posádkou. Ani jeho přítomnost však už nemohla zabránit tragickému vyústění. 

Bohužel si zde nehody vyžádaly jednu oběť; policisté proto vyslali na místo také výjezd kriminalistů, kteří budou okolnosti nehody vyšetřovat. K zadokumentování události povolali také drony, aby se nezbytné práce na místě zkrátily a dálnici z Mladé Boleslavi na Bakov bylo možno co nejrychleji znovu otevřít.

Bouralo se ale i na dalších místech středních Čech. Větší komplikace přinesla nehoda na Příbramsku, kde na I/66 havarovalo už ráno po půl šesté osobní auto na kruhovém objezdu. Bez zranění se obešla například srážka osobního auta a dodávky v obci Třebusice na Kladensku. Dvě auta bourala i na II/113 u Ondřejova na Praze-východ, rovněž dvě na průtahu Jesenicí na Praze-západ II/603 v Budějovické ulici, také dvě na Nymbursku, a to v Poděbradech na II/611 u křižovatky ulic Palackého a Komenského, či další dvě ve stejném okrese u městyse Loučeň.

Osobní auto s nákladním se srazily na II/111 u Divišova na Benešovsku, osobák s autobusem zase v Unhošti na Kladensku na třídě Dr. Beneše. Na Benešovsku se ranní nehoda stala také na II/107 na okraji Týnce nad Sázavou v Pražské ulici a rovněž na dálnici D1 za nájezdem na exitu 41 Šternov ve směru jízdy na Brno. 

Ranní série nehod neustala ani po půl deváté. Bez zranění se obešla srážka dvou aut u Nepřevázky na Mladoboleslavsku na I/38 či další ve stejném okrese v Nádražní ulici v obci Kněžmost. Rovněž nikdo nepřišel k újmě na Benešovsku, kde auta sjela do příkopů jednak u u obce Postupice, jednak na II/110 u Ostředku…

Nehoda kamionů na D1

Dálnici D1 u Brna ve směru na Vyškov zablokovala mezi sjezdy 194 a 196 nehoda dvou kamionů. Hasiči vyprostili z jednoho auta řidiče. vedou jedním pruhem, na místě se tvoří kolony. „Neustále se prodlužují, bohužel je pro tento úsek dálnice volba objízdné trasy komplikovan,“ řekl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

close Nehoda kamionů na D1 u Brna směr Vyškov. info Zdroj: HZS JMK zoom_in Nehoda kamionů na D1 u Brna směr Vyškov.

Na místě jsou také záchranáři, kteří na místo vyslali tři pozemní jednotky. „Zatím máme v péči jednoho pacienta, ale stále jsme na místě,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Dvacet nehod za hodinu

Jihočeští policisté řešili jen mezi čtvrteční šestou a sedmou hodinou 20 dopravních nehod. „Všechny se staly vlivem náledí. Zledovatělé komunikace jsou na Písecku a Milevsku a také na D3 v okolí Tábora,“ uvedl mluvčí policie Jiří Matzner. Dálnice D3 musela být u Tábora ve směru z Budějovic na Prahu uzavřena. 

Záchranáři po sedmé hodině zasahoali u hromadné nehody na D3. „Nehoda se stala ve směru z Tábora na Prahu. Na místo letí také vrtulník. U další nehody pěti vozidel u Slap zasahuje další posádka záchranářů,“ uvedla záchranná služba Jihočeského kraje. Další posádka z Táborského okresu pak vyjela k nehodě u Zhoře.

„K hromadné nehodě 11 vozidel na dálnici D3 jsme vyslali 3 pozemní posádky z Tábora a Soběslavi, vzlétl také vrtulník. Došlo ke zranění 5 osob. Po ošetření a poskytnutí akutní prednemocniční péče byli dva muži ve středním věku převezeni do Českých Budějovic s podezřením na lehká až středně těžká poranění v oblasti páteře a hrudníku. Do Tábora pak s lehkým zraněním hrudníku převezli záchranáři muže a ženu ve středním věku. Na ARO českobudějovické nemocnice byl letecky transportován muž s těžkým poraněním hlavy. Záchranáři mu zajistili žilní vstup, imobilizovali jej vakuovou matrací a bylo nutné jej napojit na umělou plicní ventilaci. Informace o dalších dopravních nehodách doplníme později,“ přiblížila mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.