Neznámý řidič osobního automobilu tovární značky Peugeot 307 jedoucí od Domažlic nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal na mokrém povrchu vozovky smyk.

„Přejel do protisměru, kde se na rovném úseku střetl s protijedoucím nákladním automobilem tovární značky Ford Transit. Po střetu bylo vozidlo Peugeot odmrštěno a narazilo do svodidla. Neznámý řidič před příjezdem hlídky policie z místa utekl,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová a dodala, že šetřením na místě policisté zjistili, že majitel vozidla Peugeot provozuje vozidlo bez zákonem stanoveného pojištění.

Škoda na vozidle Peugeot byla vyčíslena na 50 tisíc korun, ne vozidle Ford na 200 tisíc korun, na poškozeném povrchu komunikace od rycích stop na 10 tisíc korun a na svodidle na 2 tisíce korun.

I když k nehodě došlo už 23. prosince 2020 v 17:35 hodin konkrétně na silnici II. třídy č. 193 mezi obcemi Domažlice a Horšovský Týn, viník zatím uniká. Proto se domažličtí dopravní policisté obracejí na veřejnost a hledají svědky dopravní nehody. Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k výše uvedené dopravní nehodě, se mohou přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Domažlicích, nebo zatelefonovat na číslo 974 331 255 nebo 974 331 259, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.