Druhou nejhorší novou lokalitu loňského roku 2019 je Jestřebí v Libereckém kraji. Jde o křižovatku na silnici I/9, která je sice z hlediska aktuální metodiky novým nehodovým místem, ale byla jako problematická vysledována už před více než deseti lety. V západní části města se tam loni stalo deset nehod, z toho dvě vážné. Dva lidé se zde těžce zranili a 11 si odneslo zranění lehčího rázu.

Nehoda autobus DPO na Frýdlantských mostů v centru Ostravy, 29. dubna 2020.
PODÍVEJTE SE: Autobus se v úterý málem zřítil z Frýdlantských mostů v Ostravě

Třetí nový nejrizikovější úsek loni byl v Královéhradeckém kraji, v katastru obce Dobruška. Na křižovatce jihovýchodně od města se loni stalo sedm nehod, z nichž dvě byly vážné. Jeden člověk při nich na místě zemřel, jeden se těžce zranil a dva se zranili lehce.

Z první desítky nejnebezpečnějších úseků se loni dva objevily ve Středočeském, dva v Libereckém a dva v Jihočeském kraji. Po jedné příčce mají kraje Královéhradecký, Pardubický, Ústecký a Vysočina.

Dopravní nehoda v nočních hodinách: spolujezdkyně vypadla z vozidla.
FOTO: Spolujezdkyně se vykláněla z okna, za jízdy vypadla z vozidla

Analýza vychází z veřejně přístupné databáze dopravních nehod v ČR evidovaných Policií ČR. Podmínkou pro zařazení konkrétního místa do statistiky jsou aspoň dvě na sobě navzájem nezávislé dopravní nehody s těžkými zdravotními následky nebo smrtí, mezi nimiž nebyla vzdálenost větší než 100 metrů.