„Nehoda byla spousta, ale byly spíš bez zranění, bez alkoholu, ale často šlo o více vozidel. Na rozhraní okresů, u Jiřic nabourala tři osobní vozidla,“ uvedla mluvčí mladoboleslavské policie s tím, že se na místo musely dostavit sypači, aby ošetřily vozovku, protože se nehoda stala právě v důsledku náledí. Tento kus silnice je navíc označován jako „Úsek častých dopravních nehod“.

A s ranní dopravní situací se museli poprat také středočeští hasiči. „Zaregistrovali jsme v důsledku počasí několik dopravních nehod. V okrese Mladá Boleslav vyjížděli hasiči z Bělé pod Bezdězem, asi dvacet minut před sedmou hodinou, k dopravní nehodě osobního auta bez vyproštění, řidička si stěžovala na bolest hlavy,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

K nehodě došlo mezi Plužnou a Čistou na silnici třetí třídy. Hasiči zasahovali společně s policií a záchrannou službou. Celá situace ale vůbec nevypadala dobře, vozidlo po nehodě totiž skončilo na střeše. Záchranka řidičku převezla do nemocnice a hasiči se po necelé půlhodině vrátili na základnu.

Během dopoledne potom vyjížděli například také k nehodě na dálnici D10, a to na čtyřicátém devátém a půltém kilometru, ve směru do Turnova. Tam skončil automobil v příkopu.

Podle záchranářů šlo u ranních nehod naštěstí o lehká zranění. „Počet nehod se zvýšil, většinou to ale byly plechy nebo maximálně lehčí zranění, nic dramatického se naštěstí nestalo,“ doplnila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.