Připomněl, že nezřízená jízda opilého mladíka začal na křižovatce ulic Kounicova a Moravské náměstí. Do níž totiž vletěl bez ohledu na červenou. „Při pokusu o pohotové odbočení navíc nezvládl řízení, vjel na chodník, aby následně havaroval do zábradlí. Bohužel tento první karambol ho k rozumu nepřivedl, ba právě naopak, mladík prudce dupl na plyn a z místa bleskově ujel,“ upozornil mluvčí policie.

Tragická nehoda osobního a nákladního auta uzavřela před 8. hodinou ráno státovku I/14 mezi Novým Městem nad Metují a Náchodem
Řidič osobáku zemřel. Silnice z Náchoda do Nového Města už je po nehodě volná

Další risk předvedl mladík na Dornychu, kde znovu vyjel mimo silnici. Na chodníku porazil i dopravní značku. „Se značně poškozeným automobilem si to pak následně namířil na Zvonařku. V době, kdy policejní operátoři na tísňové lince začali přijímat první oznámení o nebezpečném řidiči, došlo ke třetí nehodě. Tentokrát podnapilý šofér nezvládl průjezd prudkou zatáčkou, vjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím automobilem,“ přiblížil Vala.

Zdroj: Youtube

Jak doplnil, na místě oběma zraněným řidičům poskytli první pomoc brněnští strážníci. „V současné době je případ dopravními policisty prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V souvislosti s riskantní jízdou žádáme všechny svědky, které muž jakkoliv ohrozil, aby se neprodleně ozvali na policejní lince 158,“ vyzval mluvčí policistů s tím, že uvítají i případné záznamy z palubních kamer.