Plameny zachvátily vozidlo tři čtvrtě hodiny po půlnoci z pondělka na úterý. "Bylo nám oznámeno, že v odstavném pruhu před dálničním mostem poblíž 293 kilometru dálnice D35 v katastru obce Dolní Újezd hoří vozidlo ve směru z Ostravy na Olomouc. Hasiči po uhašení vozidla zjistili, že se na sedadle řidiče nachází ohořelé tělo. Nikdo jiný se ve vozidle nenacházel," informovala mluvčí Zajícová.

Požár pacifikovali profesionální hasiči

"Na místě zasahovaly profesionální jednotky ze stanic Hranice a Lipník nad Bečvou. Situace si bohužel vyžádala smrtelná zranění řidiče," potvrtdil mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Rozruch v ulicích Přerova vyvolal v pondělí odpoledne průvod skupiny aktivistů s českými vlajkami, kteří chtěli podle svých slov připomenout 55. výročí srpnové okupace v roce 1968. Na akci dohlížela celou dobu policie.
VIDEO: Fantomas vedl průvod ulicemi Přerova, pod dohledem policie

Ve vysoké rychlosti nezvládl řízení. "Podle dosavadního zjištění řidič vozidla Dodge zřejmě nedodržel předepsanou rychlost, vyjel mimo dálnici na odstavné místo, kde přední částí vozidla narazil do opěrné kamenité zdi, která je součástí tunelu. Po nárazu došlo ke vznícení vozidla," doplnila mluvčí.

Škoda přesahuje milion

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na vozidle 1,5 milionu korun a na poškození 150 tisíc korun. Příčina a okolnosti této tragické události jsou nadále předmětem šetření.

Tragicky skončila noční nehoda na dálnici D35 z Ostravy do Olomouce u tunelu nedaleko Lipníku nad Bečvou.Tragicky skončila noční nehoda na dálnici D35 z Ostravy do Olomouce u tunelu nedaleko Lipníku nad Bečvou.Zdroj: Deník/- Policie ČR