Krátce před osmou hodinou ranní se stala dopravní nehoda na Jihlavsku. „Šlo o dvě osobní auta, hasiči na místě vyprostili jednu osobu z vozidla,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová.

O hodinu později se stala havárie u Krasonic. „Sypač se u obce převrátil na bok. Při této nehodě se nikdo nezranil,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dopravní nehoda uzavřela před desátou hodinou silnici I/23 mezi Kralicemi nad Oslavou a Náměští nad Oslavou. „Přijali jsme oznámení o nehodě nákladního vozidla a osobního automobilu. Z prvotního šetření vyplývá, že řidič nákladního vozidla dostal smyk a narazil do stojícího služebního vozidla Policie ĆR, které přitlačil na svodidla. Poté nákladní auto vyjelo mimo komunikaci a převrátilo se v příkopu,“ popsala Čírtková.

Tři zranění 

Při nehodě se zranili tři lidé. „Dva z nich jsou policisté a třetím je řidič nákladního vozu. Všechny tři převezli záchranáři do nemocnice v Třebíči. Silnice I/23 je v místě nehody kvůli zásahu složek integrovaného záchranného systému neprůjezdná,“ upřesnila Dana Čírtková.

Sníh o víkendu vystřídá náledí. „Během pátečního odpoledne začne ubývat oblačnost, od severu se ojediněle mohou objevit sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat okolo mínus pěti až mínus osmi stupňů Celsia. V sobotu odpoledne se ojediněle může tvořit náledí,“ uvedl Peter Hruška z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.